Biurowe, Mixed-use

Budynek biurowy Rozbrat 44a w Warszawie

Budynek średniowysoki składający się z dwóch skrzydeł o sześciu kondygnacjach nadziemnych. Położona w środku klatka schodowa z dwiema (trzema) windami pełni funkcję głównego trzonu komunikacyjnego, łączącego wszystkie kondygnacje budynku. Na parterze przylega do przestronnego holu wejściowego z punktem recepcyjnym.

Poza holem wejściowym na parterze zlokalizowano lokal usługowy (gastronomia) od strony parku oraz z prawej strony przejścia bramnego. Główne wejścia do budynku zlokalizowano w narożniku od strony ul. Rozbrat i parku. W celu zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z budynku przez osoby niepełnosprawne wejścia do budynku znajdują się na poziomie terenu.
Obsługa techniczna budynku i lokalu gastronomicznego (dostawy, wywóz śmieci) będzie realizowana z garażu podziemnego na poziomie -1. W projekcie założono możliwość podziału każdej kondygnacji biurowej na maksymalnie 4 najemców i dla takiego podziału zaprojektowano centralnie umieszczoną klatkę schodową. Węzły sanitarne, aneksy kuchenne oraz pomieszczenia porządkowe skupiono wokół środkowego trzonu komunikacyjnego. Bezpośrednio przy klatce schodowej zaprojektowano trzony instalacyjne.

Na kondygnacjach podziemnych zlokalizowano parking na 68 samochodów, a także zaplecze gastronomiczne i węzeł sanitarny lokalu usługowego, śmietniki oraz pomieszczenia techniczne i magazyny. Forma architektoniczna: Kondygnacje nadziemne planowanego budynku biurowego będą nawiązywały kształtem do istniejącego budynku przeznaczonego do rozbiórki. Budynek w kształcie litery L będzie się składał się z dwóch skrzydeł:
jednego – stojącego w pierzei ulicy Rozbrat – jako przedłużenie linii zabudowy działki sąsiedniej – oraz prostopadłego do niego skrzydła od strony parku. Planowane jest utworzenie przejścia bramnego od strony ul. Rozbrat, które połączy dziedziniec z ulicą. Działanie to ma na celu powiązanie istniejących w głębi działki przestrzeni z ulicą.

Kondygnacje podziemne będą miały formę kwadratu.
Planuje się budowę 6 kondygnacji nadziemnych i 2 kondygnacji podziemnych. Wysokość projektowanego budynku nie przekroczy 23m n.p.t. czyli obecnej wysokości istniejącego budynku. Budynek będzie przykryty dachem płaskim (stropodachem o spadku 2%).
Elewacje podzielono na jednakowe sekcje, podkreślone rytmicznym rozłożeniem okien. Część cokołową budynku zaakcentowano większymi przeszkleniami i podcieniem od strony ul. Rozbrat. Ostatnia kondygnacja to prosta, szklana bryła, nieznacznie cofnięta względem elewacji, w wyraźny sposób odcinająca się od murowanej części budynku. Wejście na dziedziniec obejmujące dwie kondygnacje podkreślono wykończeniem
z dekoracyjnych paneli z blachy mosiężnej patynowanej.
Zaprojektowano nowoczesny obiekt biurowo-usługowy o wysokim standardzie estetycznym i użytkowym, wkomponowany w charakter okolicznej zabudowy.