Mixed-use

Akademik w Warszawie

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku zamieszkania zbiorowego (dom studencki, akademik) z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym. Projekt zakłada budowę siedmiokondygnacyjnego budynku składającego się z 249 jednoosobowych pokoi „hotelowych” wyposażonych we własną łazienką oraz aneksem kuchennym.

Lokalizacja budynku na działce została wyznaczona zgodnie nieprzekraczalnymi liniami zabudowy a także w sposób umożliwiający jak najefektywniejsze zagospodarowanie działek sąsiednich. W związku z tym zaprojektowano obiekt VII-kondygnacyjny w sposób nie zacieniający i nie przesłaniający sąsiednich budynków.

Główne wejście przewidziano od strony wschodniej, co pozwala na łatwy dostęp do ciągów pieszych w al. Harcerzy Rzeczpospolitej i Metra Służew.

Ogólnodostępna przestrzeń o charakterze integracyjnym przewidziana jest w parterze jako otwarta strefa rozrywki i wypoczynku. Na kondygnacjach mieszkalnych przewiduje się wydzielone pomieszczenia nauki wspólnej oraz kuchnie ogólnodostępne z miejscem wspólnego spożywania posiłków z możliwością wyjścia na taras. Pozostałą część parteru to powierzchnie przewidziane na usługi np. kawiarnia, restauracja czy sklep.

Główne wejście przewidziano od strony wschodniej, co pozwala na łatwy dostęp do ciągów pieszych w al. Harcerzy Rzeczpospolitej i Metra Służew.

Na kondygnacjach zaprojektowano pokoje akademickie oraz pomieszczenia związane z integracją tj. wspólne kuchnie z miejscem wspólnego spożywanie posiłków oraz pomieszczenia nauki wspólnej.

Wszystkie pokoje akademickie wyposażone są we własną łazienkę oraz niewielki ciąg kuchenny. W pokojach przewiduje się jednolite, standardowe wyposażenie. Istotnym detalem architektonicznym dla bryły budynku widzianej z zewnątrz jak i dla charakteru pokoju są okna na pełną szerokość pomieszczenia z dostępnym siedziskiem jako przestrzeni wypoczynkowej (wszędzie gdzie parapet znajduje się poniżej 110cm należy przewidzieć szklenie bezpieczne odporne na parcie tłumu).